Kwarantanna, a praca zdalna

Piąta fala pandemii koronawirusa bardzo szybko się rozwija. Każdego dnia zwiększa się liczba osób zakażonych koronawirusem. To dlatego wiele firm postawiło na pracę zdalną. Z kolei pracownicy, którzy mieli kontakt z osobą chorą na COVID-19 muszą udać się na kwarantannę. Jak w takiej sytuacji wygląda ich praca? Obowiązki mogą wykonywać zdalnie, z własnego domu.

Kwarantanna staje się dziś bardzo powszechna. Trafia na nią coraz więcej osób. To kilka dni wyciągnięte z życia, które trzeba spędzić w domu. Dla wielu firm może to okazać się bardzo dotkliwe, ponieważ muszą wtedy borykać się z brakami handlowymi. Dotyczy to również osób zatrudnionych na stanowisku specjalisty sprzedaży. Okazuje się jednak, że jeżeli są oni na kwarantannie i czują się dobrze, mogą z w powodzeniem wykonywać swoje obowiązki służbowe w domowym zaciszu. Jak to wygląda w praktyce?

Praca zdalna w pigułce

Kwarantanna dla wielu osób może być bardzo uciążliwa. Na szczęście możesz ją zorganizować w taki sposób, żeby wykonywać swoje obowiązki służbowe w zaciszu własnego domu. W tym celu jednak przygotuj odpowiednio swoje stanowisko pracy. Skup się na tym, żeby było to miejsce zaciszne, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzać. W szczególności dotyczy to dzieci, które przecież teraz spędzają wiele czasu w domu ze względu na naukę zdalną.

Zadbaj o to, żeby otoczenie Cię nie rozpraszało, a więc postaraj się schować takie rzeczy, jak prywatny smartfon. Wykonuj swoje obowiązki służbowe w czasie ośmiu godzin, dzięki czemu zrealizujesz zaplanowane zadania, a także nie będziesz musiał pracować po godzinach.

Leave a comment