uścisk dłoni

Biznesowe powitanie, czyli sztuka podawania dłoni

Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym gestykulacja oraz mowa ciała mają ogromne znaczenie. Właśnie po tym można poznać kłamcę, lidera oraz osobę pewną siebie. Uścisk dłoni mówi o Tobie znacznie więcej, niż mogłoby Ci się wydawać. Przekonaj się o tym.

Jeżeli pracujesz jako specjalista sprzedaży, uścisk dłoni ma w Twoim przypadku bardzo istotne znaczenie. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób podajesz dłoń, ale również jak mocny jest sam uścisk.

Co mówi Twój uścisk dłoni?

W sytuacji, gdy osoba witająca kieruję wnętrze dłoni do dołu, wyraża tym chęć dominacji. Z kolei, kiedy jest odwrotnie, dajesz danej osobie wyraźną informację o tym, że zupełnie poddajesz się osobie i jej decyzjom. Oficjalny gest, w sytuacji, w której podajesz danej osobie dłoń i potrząsasz nią w górę i w dół, mówi wyraźnie o tym, że wyrażasz radość, a także nadzieję na owocną współpracę.

Mocny uścisk mówi o serdeczności oraz o chęci podarowania poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcesz być postrzegany jako osoba delikatna i wrażliwa, nie podawaj rozluźnionej dłoni w stronę swojego partnera do rozmowy. Podczas spotkań biznesowych, jeżeli chcesz wykazać pewność siebie, postaraj się podawać swoim rozmówcom wyprostowaną dłoń. Twój uścisk z kolei powinien być stanowczy i mocny.

Zostaw komentarz