asertywność

Jak być asertywnym i nie palić za sobą mostów?

Sztuka mówienia „nie” jest bardzo ważna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Musisz nauczyć się asertywności, aby nie mieć trudności i żyć w zgodzie ze sobą. Poznaj zatem metodę neutralnego „nie”.
Asertywność jest niezwykle ważna również w pracy specjalisty sprzedaży. Dzięki temu może on uniknąć trudnych sytuacji, takich jak wykonywanie obowiązków za współpracowników. To również przydatna umiejętność w życiu prywatnym. Niekiedy bardzo trudno jest powiedzieć kategoryczne „nie”, ponieważ może ono znacznie nadwyrężyć relacje międzyludzkie. Odpowiedzią na to jest neutralne „nie”. Warto się zatem nauczyć tej sztuki.

Jak używać neutralnego „nie”?

Neutralne „nie” nie prowadzi do kłótni, nie jest wojownicze, ani przepraszające, czy też nieprzyjemne. Jest to sposób na to, aby skutecznie oznajmić swoją decyzję. Zupełnie beznamiętnie, niemal jak sędzia na boisku. Dzięki takiej formie komunikacji, nie powinieneś obrazić, ani w jakikolwiek sposób urazić swojego rozmówcy. Będzie to zatem najlepszy sposób na to, aby odmówić z klasą. Będziesz żył w zgodzie ze swoimi przekonaniami i nie będziesz miał trudności w dalszych relacjach międzyludzkich. Pamiętaj o tym podczas codziennych rozmów zarówno prywatnych, jak i zawodowych! Jest to skuteczne rozwiązanie, które pomoże Ci być asertywnym.

1 Comment

  • Avatar dla lila lila pisze:

    asertywność to bardzo przydatna cecha, wbrew pozorom mówienie asertywnego „nie” jest trudną sprawą

Leave a comment