Jak pożegnać się ze starym miejscem pracy?

Przyszła pora na zmiany, a więc znalazłeś nową pracę i chcesz właściwie pożegnać swoich współpracowników oraz szefów? Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz to zrobić.

Praca specjalisty sprzedaży nierzadko wymusza na specjalistach konieczność zmiany miejsca zatrudnienia. Jest to związane z dynamicznym rynkiem, a także tym, że wiele osób po prostu chce uzyskać lepszą ofertę oraz wynagrodzenie. Jeżeli podjąłeś decyzję o zmianie firmy, w której pracujesz i już udało Ci się uzyskać zatrudnienie w nowym miejscu, przyszła pora na wielkie pożegnanie. Jak to zrobić?

Zmiana miejsca pracy, a pożegnanie w starej firmie

Przede wszystkim najpierw powinieneś poinformować o swoich planach szefa. Na pewno zrozumie, gdy wytłumaczysz mu powody swojej decyzji. Jeżeli już masz przyklepaną nową umowę, złóż wypowiedzenie, a następnie poinformuj o tym swoich współpracowników. W szczególności dotyczy to bliskich Tobie osób, z którymi masz dobry kontakt.

Możesz zdecydować się na zaproszenie ich do restauracji, na kumpelskie spotkanie lub na ciasto oraz kawę w miejscu pracy. Wszystko zależy od Waszej zażyłości oraz zwyczajów, jakie panują w konkretnej firmie. Jeżeli wybierzesz drugą opcję, możesz upiec ciasto w swoim domu lub zdecydować się na zakup gotowego.

Warto, jednak byś uprzedził swoich współpracowników o swoich planach, tak aby żaden z nich nie planował akurat spotkania na tę konkretną godzinę. Dzięki temu spędzicie ten czas wspólnie, a cenne będzie chociażby 30 minut wesołej rozmowy.

2 komentarze

Zostaw komentarz