Kiedy dopada nas wypalenie zawodowe?

Każdego dnia z trudem wstajesz do pracy? Masz już dość wykonywania codziennych obowiązków? Czujesz się bezsilny i nie masz ochoty na podejmowanie nowych wyzwań? Być może dopada Cię wypalenie zawodowe! Sprawdź to!

Jeżeli od wielu lat pracujesz jako specjalista sprzedaży, masz prawo być już zmęczony powtarzalnymi obowiązkami. Tak naprawdę wypalenie zawodowe może dopaść każdą osobę, niezależnie od wieku czy branży, w której ta się obraca. Przekonaj się, po czym rozpoznać to poważne schorzenie.

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Przede wszystkim wypalenie zawodowe przejawia się ciągłym zmęczeniem, wręcz permanentnym. Nieustannie chce Ci się spać i nie masz sił na pokonywanie kolejnych wyzwań. Kolejna kwestia to niskie poczucie własnej wartości, to także często objaw. Do tego dochodzi również brak zaangażowania, problemy z koncentracją, nadmierna irytacja, objawy psychosomatyczne czy nawet sięganie po używki.

Jeżeli pracujesz jako specjalista do spraw sprzedaży i borykasz się z którymś z tych objawów, koniecznie skontaktuj się z psychologiem. W takich sytuacjach należy reagować jak najszybciej, aby uporać się z problemem wypalenia zawodowego. To ma ogromny wpływ na Twój komfort psychiczny, a tym samym na Twoje życie – nie tylko zawodowe, ale również prywatne.

2 komentarze

Leave a comment