Rekrutacja zdalna – jak się do niej przygotować?

Zależy Ci na tym, żeby poszerzać swoje kompetencje i zdobyć nowe zatrudnienie? W naszym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci przygotować się do rekrutacji zdalnej! To ważne w dobie pandemii koronawirusa.

W dzisiejszych czasach praca, nauka, ani nawet rekrutacja zdalna już nikogo nie dziwią. Tak wygląda nasza rzeczywistość od ponad roku, a przy tym cały czas udoskonalamy poszczególne systemy i działania, tak aby wszystko było jeszcze płynniejsze i łatwiejsze do zrealizowania. Jeżeli szukasz pracy jako specjalista sprzedaży, to nastaw się raczej na rekrutację zdalną, ponieważ to właśnie z tej możliwości korzysta coraz więcej firm. Jak może przebiegać taki proces?

Przygotuj się do rekrutacji zdalnej

Taka rozmowa odbędzie się za pośrednictwem telefonu komórkowego lub jednego z komunikatorów internetowych. Zadbaj zatem o stałe łącze oraz zasięg, tak aby problemy techniczne nie przeszkodziły w rozmowie. Pamiętaj również o tym, żeby się stosownie ubrać do sytuacji. Najczęściej takie spotkania online odbywają się z użyciem kamery internetowej. To oznacza, że w takim przypadku warto zadbać o odpowiednią odzież, ale również makijaż oraz fryzurę. Zrób dobre wrażenie, zupełnie tak, jakby to miało miejsce w przypadku tradycyjnej rozmowy rekrutacyjnej.

Pamiętaj również o tym, żeby podczas spotkania nie przeszkadzały Ci dzieci czy zwierzęta. Zamknij się w cichym pomieszczeniu, tak aby bez trudu móc skupić się jedynie na rozmowie z rekruterem. Dzięki temu zrobisz lepsze, profesjonalne wrażenie. Takie szczegóły mają znaczenie, nigdy o tym nie zapominaj!

Zostaw komentarz