zalety i wady

Wady i zalety pracy w charakterze specjalisty sprzedaży

Planujesz rozpocząć karierę w roli specjalisty sprzedaży? Dowiesz się zatem jakie są wady i zalety pracy na tym stanowisku.

Każdy zawód ma swoje wady i zalety. Podobnie jest w przypadku specjalisty sprzedaży. Dziś postaramy Ci pokazać jak ta praca wygląda w rzeczywistości!

Zalety pracy jako specjalista sprzedaży

Główną zaletą pracy na tym stanowisku bez wątpienia jest możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Każdy dzień jest inny i nie sposób jest się nudzić! Podczas rozmów można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, a ponadto można zdobyć nowe znajomości. Jeżeli lubisz kontakt z innymi, na pewno będziesz zadowolony z takiego zawodu!

Kolejna zaleta to możliwość rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Wiele firm oferuje swoim pracownikom dodatkowe kursy i szkolenia, które wzbogacają ich wiedzę. To na pewno okaże się przydatne w przyszłości. Inną zaletą jest także możliwość zdobycia premii. Na stanowisku specjalisty sprzedaży wynagrodzenie składa się często z podstawy oraz prowizji od sprzedaży.

Wady pracy jako specjalista sprzedaży

W tym zawodzie nie brakuje również wad, a wśród nich bez wątpienia można wyróżnić nadmierny stres. Praca z innymi ludźmi może być bardzo wymagająca i właśnie stresująca – przynosi nie tylko pozytywne odczucia. Inną wadą jest również narażenie na wirusy i choroby poprzez bezpośredni kontakt z dużą grupą ludzi każdego dnia. Może to być uciążliwe w szczególności jesienią i zimą, kiedy panuje sezon grypowy.

Leave a comment